loading

Program

 

Síla doteku


 
20. Červen 2020

Podbrdy 71


prožitkový kurz

 

 

Dotkni se mě

 

Dej mi to, co slova nedokážou.

Dotkni se mě.

Něžně, s láskou.

Dotkni se mého těla a já se dotknu tvého.

Něžně, s láskou.

Dotkni se mě a naše srdce se spojí.

Něžně, s láskou.

Dotkni se mé duše a já se dotknu tvojí.

Něžně, s láskou.

Doteky lhát nedokážou.

           

K tomu, abychom získávali informace o světě kolem nás (i v nás) máme smysly. Vjemy z těchto smyslů zpracovává náš organismus, vyhodnocuje je a na základě toho reaguje. Pokud chceme reagovat více vědomě, je potřeba tyto vjemy více vnímat. Pochopit jak fungují a získat více možností reagovat uvědoměle. Pak jsme schopni více prožívat přítomnost a jednat ke svému prospěchu. Výsledkem je více uspokojení, radosti i zdraví.

Tento kurz je věnován hmatu. A i když tento název svádí k tomu, že se jedná o dotýkání se pouze rukama, jedná se o vnímání povrchem celého těla. Je často opomíjen a omezován nejrůznějšími představami co se smí a nesmí.

Tak jako hmat je jeden ze základních smyslů, tak doteky jsou základní potřebou člověka.

Pro malé děti, kojence, batolata, předškoláky, jsou doteky nezbytností pro život a velmi silně ovlivňují další vývoj, citový i sociální život a neposlední řadě i zdraví.

Tak jak člověk dospívá, stává se méně dotekovatelný. Přesto zůstává dotek základní potřebou a je jen na nás, jak si naši potřebu zabezpečíme. Objetí s člověkem, se kterým se cítíme v bezpečí, který nás přijímá, vnímá, nás naplní nádherným hřejivým pocitem na srdci, celém těle i duši. A není to jen chvilkový pocit, který zase zmizí. Má i dlouhodobé účinky. Obzvlášť, když se opakuje!!!

O blahodárném účinku doteků asi nikdo nepochybuje. A doteky jsou prvním a troufnu si říct i nejdůležitějším komunikačním prostředkem.

Lidské doteky můžeme rozdělit na tři druhy:

  • Doteky vlastní, sama sebe
  • Doteky komunikační (mohou být pohlazením i fackou), potřebujete k tomu ještě alespoň jednoho člověka a něco si sdělujete.
  • Doteky náhodné s lidmi.

Na kurzu se budeme věnovat především dotekům komunikačním.  Půjdeme cestou hravého poznávání a zkoušení v atmosféře důvěry, protože řeči doteků se nenaučíte čtením byť zajímavých knih a článků nebo přednášek.

Na co se můžete těšit?

  • Prozkoumáte, jak moc dotekový typ jste. Možná, že máte o sobě jinou „naučenou“ představu.
  • Budete trénovat vnímavost, vcítění a pozornost jako dotýkající se a jako dotýkající.
  • Zažijete, jak snadno se dají vyjádřit emoce jen dotekem, jak snadno rozpoznáte skutečné emoce toho, kdo se vás dotýká.
  • Abyste si mohli zabezpečit svoji vlastní potřebu doteků, potřebuje tuto potřebu nejen znát, ale také si o ni „říct“. Budeme trénovat beze slov, tak ne říct, ale dát najevo. A vy si rozhodujete s kým, kolik, jak, kdy, jak dlouho.
  • Také říkat/dát najevo NE – nedotýkej se mě.

Na co se těším já?

 Na vás, vaši zvídavost, odvahu, touhu objevovat nové a rozvíjet se. Na vaše doteky, možná zprvu nesmělé či rozpačité, které se však velmi rychle naučíte používat a užívat si jejich sílu.

 

Kurz vede:     Libuše Rychterová

Termín:        20.6.2020        sobota    9 – 16 hod                                                       

Místo:      Podbrdy 71

Cena:      1 400 Kč  (záloha 700 Kč)

Rezervace (přihlášení):    Počet míst je omezen, rezervujte si svoji účast včas. Dotazy  tel:  731 582 082.

Praktické informace:     Občerstvení zajištěno. Doprava:  Vlakem do Řevnic, kde vás vyzvedneme. Vlastním autem - napište zda nabídnete spolujízdu.

Podmínky přihlášení a účasti:    Přihlášení je platné po uhrazení zálohy. Úhradu proveďte po potvrzení rezervace. Další informace jsou zde.

Platba:     č. účtu: 578205993/0300 ČSOB

 

 

Přihláška ke kurzu


 
Jméno
Telefon
Příjmení
Email
iconAnam Čara
Libuše Rychterová
26727 Podbrdy 71
 
IČO 186 42 306
S přítelem duše
můžeme být sami sebou.